Įdomūs faktai apie Rusiją ir rusų kalbą


Rusija – tiltas tarp rytų ir vakarų, yra valstybė, plytinti Europos bei Azijos žemynuose, kurioje gyvena apie 140 mln. gyventojų. Rusija yra pusiau prezidentinė respublika, kurios pilnas pavadinimas - Российская Федерация – Rusijos Federacija.


Valstybės pavadinimas kilęs iš šalies įkūrėjo Riuriko, kuris 862 m. įkūrė Kijevo Rusią – Rusijos valstybės pirmtakę. Šalis buvo viena stipriausių Europoje, per pastaruosius 1000 metų jos niekam nepavyko užkariauti.


Rusija yra pati didžiausia valstybė pasaulyje, jos plotas net 17 mln. kv. km, tad nenuostabu, kad ji turi daugiausiai kaimynių pasaulyje, jos krantus skalauja net 12 jūrų, bei tai, kad ji užima didesnį plotą nei Plutonas.


Oficiali valstybinė kalba – rusų. Kalba priklauso indoeuropiečių kalbų šeimai, rytų slavų grupei. Rusiškai kalba apie 300 mln. žmonių pasaulyje, iš kurių apie 140 mln. tėvynėje. Tai yra 5-oji pasaulyje pagal populiarumą kalba.


Kalbai užrašyti naudojama kirilica - rašto sistema, sukurta brolių misionierių šv. Kirilo ir šv. Metodijaus IX-X amžiuje.


Rusišką abėcėlę sudaro 33 raidės: 10 balsių, 21 priebalsė bei 2 minkštumo ir kietumo ženklai. Rusų kalboje yra 6 linksniai, 3 laikai bei 3 giminės.


Stengiantis rusų kalbą galima išmokti labai greitai. Sėkmės!


Norite išmokti rusų kalbą?